Asansör

İhtiyaçlarınız doğrultusunda size en uygun asansörü seçebilirsiniz.

Asansör Çeşitleri

ARAÇ ASANSÖRÜ

Maksimum sayıdaki aracın en kısa zamanda katlar arasında ulașımının sağlanması amacı ile imal edilmektedir..

HASTANE ASANSÖRÜ

Maksimum sayıdaki insanın, tıbbi yardım ekibinin, hasta yatağının ve tıbbi malzemelerin en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

AVM PANORAMİK ASANSÖRÜ

Maksimum sayıdaki insan ve aracın, en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

ENGELLİ ASANSÖRÜ

EN 81-70 standardı uyarınca Engelli Asansörü ve Merdiven Asansörü; yașlı, engelli ve tekerlekli sandalye kullanıcıları için, daima daha fazla hareketliliğe, uygun yașam kalitesine ve mekânsal olanakların daha fazla kullanımına yönelik uygulanabilir.

HİDROLİK ASANSÖR

Maksimum sayıdaki insan, eșya, mal veya yük cismindeki ürünlerin en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

MAKİNE DAİRESİZ ASANSÖR

Maksimum sayıdaki aracın ya da yükün en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

ŞAHIS ASANSÖRÜ

Maksimum sayıdaki insan yükünün, en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

YEMEK ASANSÖRÜ

Restaurant, kafeterya, depo, ofis, otel, ev, sağlık kurumları ve laboratuvarlar, kuyumcular ve benzeri yerlerde, yemek tașınması, evrak tașınması, küçük ebatta eșya tașınması gibi ișlerde kullanılmak üzere kullanılan küçük ebatta asansör sistemleridir. İhtiyaca ve kullanıma göre; hidrolik ve tamburlu tip olabilir.

YÜK ASANSÖRÜ

Maksimum sayıdaki insan, eșya, mal veya yükün en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir.

YÜRÜYEN MERDİVEN VE YOLLAR

Yolcu hacmi artmaya devam ediyor ve teknolojideki yenilikler, herkes için seyahat etmeyi ve ulașılabilirliği kolaylaștırmalıdır.

Asansör

Modern binaların vazgeçilmezlerinden olan asansörler günümüzde pek çok amaç için kullanılmaktadır. Asansörlerin kullanım alanlarından ilki yük naklidir. Tarihi süreçte asansörlerin kullanımlarının temel amacı yük nakli olmuştur. Tarihi süreç içerisinde asansör sistemlerinin gelişmesi ile asansör kullanım alanları da çeşitlenmiştir. Asansörler günümüzde evden eve nakliye firmaları tarafından nakliye sektöründe, temizlik firmaları tarafından dış cephe temizliğinde, maden işletmeleri tarafından maden çıkarma işleminde kullanılmaktadır.

Asansör Nasıl Çalışır?

Asansör, binanın tepesine sabitlenen motor sayesinde asansör boşluğu içinde yukarı – aşağı hareket eder. Asansör kabininin çatısına bir kablo bağlıdır. Kablo, asansörün tepesinden yukarı çıkar, makaralardan geçip asansör boşluğunun yanından aşağı iner ve bir ağırlığa bağlanır. Elektrik motoru makarayı çevirir. Makara kabloyu tutar ve hareket ettirir. Kılavuz rayı ise kabinin dik bir hatta hareket etmesini sağlar.