Makine Dairesiz Asansör

Makine Dairesiz Asansör Nedir?

Makine Dairesiz Asansör dikey tașımacılık ile maksimum sayıdaki aracın ya da yükün en kısa zamanda katlar arasında ulașımını sağlamak amacı ile imal edilmektedir. Günümüz șartlarında her m2 çok değerli bir hale geldiği için, mimarlarımız ve müteahhitlerimiz makine dairesinde alan kaybetmek yerine makine dairesiz çözümleri tercih etmektedirler. Makine Dairesiz Asansör, tarihi eski yapı ile yapılan ve asansör boșluğu bulunmayan binalarda konforlu ve pragmatik çözümler üretebilen bir sistemdir .

Makine Dairesiz Asansörlerde, geleneksel motorlara göre % 40 ́a varan enerji tasarrufunun yanı sıra, dișli kutusunun olmaması nedeniyle de yıpranma son derece az olmaktadır. Sistemin yağsız olması çevre kirliliği ve yangın tehlikesini tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Makine Dairesiz Asansör, otoparklarda, hastanelerde, iș merkezlerinde ve Avm gibi șehrin en kalabalık noktalarında araç ve yük tașıma amacı ile kullanılan ortalama olarak 320 kg ile 10.000 kg arasında değișebilen tașıma kapasitesine sahip bir asansör tipidir.

Makine Dairesiz Asansör, tașınacak yükün yüksekliğine, yük tașıma kapasitesine göre değișken bir șekilde 0,63 m/sn ile 2,5 m/sn’ ye kadar yükselen hız çeșitliliğindedir. Bina trafik hesapları dahilinde, bina ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda farklı kapasite ve hızlara göre araç asansör üretimlerimiz bulunmaktadır.

Bilgi almak istiyorum